Myszmasz 083 – Kosogłos wielogłosem

14 komentarzy

835cfea4a539f0f28d6cdf7b7233ff4b

W tym tygodniu był taki moment, gdy ludzie na całym świecie przerwali swoją pracę, swoje spory i kłótnie, by zgromadzić się dookoła monitorów i obejrzeć zwiastun siódmego epizodu “Gwiezdnych wojen”.
A potem zaczęli się na jego temat kłócić.

My również dyskutujemy o tych cennych 80 sekundach. Poza tym w odcinku jest coś dla fanów dobrej literatury i dobrych gier komputerowych. Tematem tygodnia zaś jest film “Kosogłos”, w związku z czym Krzysiek milczy przez pół odcinka. Na szczęście Mysz i Kamil otrzymali wsparcie w postaci Zwierza.

Zapraszamy do słuchania i jak zwykle czekamy na wasze komentarze i uwagi tu na stronie, pod adresem myszmaszpodcast@gmail.com albo na facebooku.

POBIERZ ODCINEK

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

00:01:25 – wrażenia z Serialkonu
00:07:25 – co sądzimy o zajawce “Przebudzenia Mocy”
00:21:50 – jeszcze raz o powieści “Shades of Grey” Jaspera Fforde’a
00:29:25 – serial “Grantchester”
00:34:45 – powieść “Pudełko w kształcie serca” Joego Hilla
00:45:05 – film “12 małp” [sugestie spojlerów]
00:54:08 – gra “Tales from the Borderlands” s01e01
00:59:35 – gra “This War of Mine”
01:09:50 – film “Igrzyska śmierci: Kosogłos: część pierwsza” – bez spojlerów
01:26:10 – film “Igrzyska śmierci: Kosogłos: część pierwsza” – spojlery
01:44:25 – spojlery książkowe do filmu “Igrzyska śmierci: Kosogłos: część druga”
01:50:05 – ogłoszenia parafialne
01:52:19 – bonus

Tags: , , , , , , , , , ,

 • Łukasz Świniarski

  Aeonflux taki tytuł nosi film z Charlize Theron w którym grała bohaterkę, która w oryginalnej wersji,czyli serialu animowanego umierała w każdym odcinku.

 • Aba

  Zaprosiliście do studia Hannę Gronkiewicz-Waltz?

  • Ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha

   ha

  • Zwierz

   Niesamowite ktoś ma wadę wymowy. Pośmiejmy się z niego. To naturalna reakcja

   • Izabela Pandora Próchniak

    Nie martw się trollami, Ciebie się zawsze świetnie słucha :). W podcaście też :D. *also nienawidzę was, mam czytać artykuły nie słuchać podcasta XD*

    • Prześlij artykuł to Ci przeczytamy 😛

   • Jak zwykle jestem opóźniony i nadganiam internety. W dodatku musiałem ominąć sekcję spoilerową wrrrrr. Nie lubię Was wtedy, gdy omawiacie coś, co dopiero zamierzam obejrzeć (HG).

    Wychodzi tyci teaser i poświęcacie mu 15 minut, a czasami omawiacie jakiś tytuł w 3:) Internety rozebrały te półtorej minuty na czynniki pierwsze. To pokazuje, że moc Star Warsów jest niesamowita. Cały świat czeka na VII. I oczywiście w podcaście też to widać.

    A co do wymowy r u zwierza, to osobiście nigdy nie zaobserwowałem “śmiechowej” reakcji (dziecinna) wśród osób, które słyszały u mnie zwierzowy głos. Ale spotkałem się za to z zupełnie inną opinią/reakcją (w dużym procencie, choć próbka statystycznie mała) ludzi, którzy słyszeli wypowiedzi zwierza po raz pierwszy. Osoby stwierdzały i reagowały (niezależnie) epitetami: irytujący, pretensjonalny, wkurzający, manieryczny. Późniejsze ślady głosu zwierza nie wzbudzały już takich emocji 🙂 (choć i tu próbka również nikła).

 • Łukasz Świniarski

  Wspominałem już o tym ale widać nieskutecznie, więc raz jeszcze polecam The Missing. Teraz dlatego,że http://hatak.pl/artykuly/powstanie-2-sezon-brytyjskiego-the-missing

 • Łukasz Świniarski

  Krzysiek czekam na twoją recenzję tego serialu https://www.youtube.com/watch?v=hB-ltNasHVw, premiera jeszcze w tym roku.

  • Krzysiek Ceran

   Taa, jeszcze nie zdecydowałem, czy będę to oglądał. Dam szansę pierwszemu odcinkowi, więcej obiecać nie mogę.

 • FoxyWolfGame

  No ładnie. Najpierw się okazuje, że Mysza trzyma chłopaków w studni. Teraz, że trzyma zwierza przywiązanego… 😀 ładnie, ładnie. To się nadaje na fanfic’a. Karmcie ją i dobrze traktujcie by była z wami jak najdłużej bo miło się słucha waszej czwórki 🙂

  Co do miecza to przesadzacie troszeczkę. Zobaczymy co Abrams z tym zrobi. Po 1 nie zapominajmy, że na miecze świetlne nie walczą byle zbiry tylko szkoleni i używający mocy wojownycy: dlatego przy standardowym wyglądzie miecza: bijący się nie tracą swoich palców po kilku ciosach. Po 2 “Ten jelec świetlny” może mieć bardzo ciekawe zastosowanie i ratować dzierżącego przed atakami z góry. No i jeszcze widać, że to jakiś “sithowy” miecz z niestabilną wiązką więc może te jelce też są jakieś “specjalne” ? żelazo mandaloriańskie ? Nie podoba mi się negatywne podejście gdy jeszcze nic nie jest jasne.

  • Nie negatywne, tylko sceptyczne. Ale ostatnio czytałem teorię, że to może być homemade miecz, który używa jakiegoś niestabilnego kryształu i te wiązki po bokach to jest niejako “odprowadzanie spalin”

   • FoxyWolfGame

    Ciekawa teoria, podoba mi się:D. Jestem zdecydowanie fanem gwiezdnych wojen ale niechętnie patrzę na wynalazki z EU i tym samym nie bardzo w nim siedzę jednak jeśli wierzyć w dyskusje które się teraz toczy to kryształy niektórych sithów są wyrabiane sztucznie przez co mogą razić wyładowaniami zarówno w posiadacza jak i w przeciwnika. Biorąc pod uwagę tę teorię to faktycznie te “jelce świetlne” mogą być jakimiś odprowadzeniami mocy wiązki tak by miecz był stabilniejszy w użyciu.
    Bardzo ciekawi mnie co zrobią z tym w filmie. Jeśli ma być to inna technika wyrabiana (może jakaś starsza, niedopracowana) to super, jeśli natomiast zaczną wyjeżdżać z biczami świetlnymi itp… to chyba wyjdę z kina ?
    Pozdrawiam

 • “NOS4A2” z pewnością Was nie zawiedzie. Przednia rozrywka i wyśmienite połączenie horroru z fantastyką. Bawiłem się jak przy żadnej chyba książce Kinga (chociaż w gruncie rzeczu dużo ich nie było, no ale… kilka było). Z pewnością lepsze to jest niż “Rogi”, które jednak (pomimo niewątpliwej atrakcyjności) miewały swoje dłużyzny. Poza tym jest coś zdecydowanie w tym co mówiliście o tym że Hill dobrze czuje popkulturę. Łatwo to odczytać w jego postaciach, nasiąkniętych książkami, komiksem i filmami… A co do komiksów to polecam “Locke&Key” – dla komiksiarzy Hill jest autorem przede wszystkim tej serii, równie fantastycznej i upiornej co “NOS4A2”. Na marginesie: komiks został niedawno wydany w Polsce.