Myszmasz 091 część II – Jadeitowy trzon (a.k.a. ten o seksie)

15 komentarzy

Myszmasz-grafika-091b-blog

Zgodnie z obietnicą, w tym odcinku Zwierz pomaga nam prześledzić historię seksu w kinie od samego początku medium i zastanowić się nad tym jak pokazujemy i jak rozmawiamy o tematach tabu. Będzie o kąpiących się kobietach, poetyckich eufemizmach, ratingach, Greyach i konserwatyzmie, niesymulowanym seksie oraz – o dziwo – żelkach. Przy okazji zepsujemy wam co najmniej jeden ukochany film z dzieciństwa.

(Przy okazji zaznaczam, że o filmie z ilustracji nie mówimy, bo nigdy o nim nie słyszałem, a znalazłem tę grafikę dopiero podczas tworzenia notki, ale wnioskując po samym plakacie zakładam, że jest to najdoskonalszy film w historii kinematografii)

Zapraszamy do słuchania i jak zwykle czekamy na wasze komentarze i uwagi tu na stronie, pod adresem myszmaszpodcast@gmail.com albo na facebooku.

POBIERZ ODCINEK

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Timecode’ów nie ma, bo po co, ale w zamian gif o którym wspominamy w odcinku:

Różnica między żeńskim a męskim orgazmem

 

Tags: , , ,

 • You’re the evilest people :D! I przez Was ludzie się na mnie nie pchali w tramwaju, bo chichotałam jak norka. i muszę obejrzeć “Birdsong”.

  A co tych staników, też mnie to strasznie wkurza. Żeby one jeszcze były ładne, jakieś bieliźniane cudeńka, że człowieka zazdrość kłuje, ale nie, standardowa biała/czarna/czerwona koronka.

  • Ja w ogóle zaczęłam się zastnawiać jak wielki wpływ popkultura ma na nie tylko to jak odbieramy seks, ale i jak go przeżywamy. Na przykład właśnie kwestia staników. Jestem bardzo ciekawa czy ktoś zbadał korelację między ignorowaniem biustu (jako obiektu pieszczot), a ilością “ostatnikowanych” kobiet, które widzimy w popkulturze.

   • Ale z drugiej strony ten biust jest pokazywany w reklamach/teledyskach jako przedmiot pożądania, który należy złapać. Choć to się pewnie nie przekłada na poświęcanie mu uwagi przy pieszczotach.

    Mnie ciekawi, jaki to ma wpływ na powszechne mniemanie, że biust ostanikowany ma wyglądać kusząco i dlatego w sieciowej sprzedaży królują push-upy i inne kroje mające go wyeksponować, napompować i w ogóle.

    • No właśnie – raczej jest postrzegany jako dziwny obiekt kultu, czy nawet przedmiot pożądania, ale nie część składowa kobiety.

     Dobre pytanie. Chociaż akurat popularności większych biustów – także tych podkreślonych push-upami – doszukiwałabym się w bardziej zwierzęcym atawizmie, że większe piersi oznaczają prosperity (pokarm dla potomstwa, etc.).

 • Magdalena Bardalińska

  Czy Krzysiek mógłby nagrać osobno kawałek o Vagina Dentata? Chciałabym go sobie ustawić jako dzwonek <3

  • Krzysiek Ceran

   Postaram się coś w tej sprawie zrobić na następnym nagraniu.

 • Yavien

  żelki i piosenka – brawo. dzienna dawka internetów wyrobiona.

 • Ojejku, jaki dobry odcinek xD (On i poprzednia część). Potwierdzam, piosenka Vagina Dentata powinna być dostępna jako osobne nagranie :”D
  (Komentarz tak nieambitny, ale przynajmniej jakiś xD)

  • Krzysiek Ceran

   Doceniamy wszystkie komentarze. 🙂

 • Zuzanna

  Absolutnie uwielbiam ten podcast <3 Nie mogła przestać się śmiać, a historia o żelku czy zapotrzebowanie na kątomierz na planie, po prostu padłam xD

 • verona

  “ja codziennie siedzę bez stanika………” zaśmiałem się jak jakiś głupi że pewnie na ostatnim piętrze w bloku mnie słyszeli….

  Fajny odcinek, ciekawa rozmowa.

 • Skinbows

  Mysz pamięta jak nazywa się ta książka z waginą, jako portalem do piekła? 😀

 • Pingback: WYWIAD: Myszmasz – podcast popkulturalny | Polskie Podcasty()

 • Derpina

  Był taki film Excalibur. A w nim scena seksu. Ona naga, on w pełnej zbroi płytowej…