Myszmasz 146 – Pan Darcy z Korei

5 komentarzy

146_2

W tym tygodniu Mysz z Kamilem balują w Londynie, ale na szczęście przygotowaliśmy się zawczasu na tę opcję. Dlatego w odcinku cofniemy się do słonecznego, lipcowego dnia, gdy gościliśmy w studiu Oceansoul i Catus Geekus. Wraz z nimi omówimy tematy od Sasa do Lasa, od “Kabaretu” w Teatrze Dramatycznym po “Dumę i uprzedzenie i zombie”.

Odcinek jest krótszy niż zwykle, ale lepiej krótszy odcinek, niż żaden odcinek, prawda? To tak jak z tą ilustracją: Kamil wyjechał, a ja nie umiem w grafikę, ale lepiej kiepska okładka, niż żadna okładka.

Chyba.

Możecie nas także wspierać na Patronite: patronite.pl/myszmasz
Dzięki waszej pomocy, nie ma tygodnia bez Myszmasza!

Zapraszamy do słuchania i jak zwykle czekamy na wasze komentarze i uwagi tu na stronie,pod adresem myszmaszpodcast@gmail.com albo na facebooku.

POBIERZ ODCINEK

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

00:50 – Willkommen, bienvenue, welcome. “Kabaret” w Teatrze Dramatycznym
13:40 – Papierowy teatrzyk. Gra “Book of Demons”
22:20 – Rozważna i rozkładająca się. Film “Duma i uprzedzenie i zombie”
33:10 – Bat-biografia. Książka “The Caped Crusade: Batman and the Rise of Nerd Culture” Glena Weldona

Tags: , , , , , ,

 • W filmie jest ta dziedziczka i jej ukochany, który przyjechał do Berlina by udawać, że nie jest Żydem. On chyba był kupcem, ale co sprzedawał, nie pamiętam.

  Ooo, ja muszę wreszcie obejrzeć “Dumę&Uprzedzenie&Zombie” :)! Brzmi naprawdę dobrze.

 • MarvelMan

  To “The Caped Crusade…” brzmi naprawdę dobrze! Mam wielką nadzieje że ktoś ją w Polsce wyda. Batman nie jest po prawdzie jedną z moich ulubionych postaci jednak możliwość przeglądu większości jego egzystencji oraz, co najciekawsze, teee…no, zapomniałem słowa… wśród fanów jest naprawdę ciekawa.
  Szczególnie iż po za “Niezwykłą Historia Marvel Comics” (którą bardzo lubię) nie jestem pewien czy w Polsce są jeszcze jakieś książki na temat historii komiksów, ich wpływu na społeczeństwo i tym podobne.

  Właśnie czy po za “Niezwykłą Historią…” właśnie, zna ktoś może jakieś wydane w Polsce podobne książki? Niekoniecznie traktujące o komiksach ale też o innych gałęziach i markach popkultury? A i wiem jeszcze o istnieniu “Zrozumieć komiks” która też się raczej wpisuje (muszę kiedyś nadrobić)

  PS. “Caped Crusade…” wspomina o reakcjach fanów na chociażby “All-Star Batman and Robin”, przejęciu maski tymczasowo przed Dicka Graysona albo szaleństwa Granta Morrisona 😀 ?

  • Krzysiek Ceran

   Z polskich opracowań komiksu sporo naprodukował Jerzy Szyłak (który sam jest scenarzystą komiksowym, aczkolwiek nie czytałem żadnego jego komiksu), m.in. “Komiks: świat przerysowany”, “Poetyka komiksu”, “Komiks i okolice kina” i inne.
   Bodajże najstarszą, poważną próbą naukowego opisania komiksu w Polsce jest “Sztuka komiksu: próba definicji nowego gatunku artystycznego” Krzysztofa Teodora Toeplitza (1985 rok).

   Poza nimi jest jeszcze trochę innych polskich prac – mniej lub bardziej naukowych – o komiksie. Poza Polską ukazało się wiele innych książek na ten temat, ale o ile wiem poza “Zrozumieć komiks” nie doczekały się polskich wydań, chyba, że coś przegapiłem.

 • Zombie i uprzedzenie raczej było dla mnie średnim filmem, tutaj chyba bardziej zgadzam się że zwierzem. Swoją drogą, mówicie czasem w podcaście o mobilnych grach, jesteście tą zainteresowani? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.telltalegames.exfiltration&hl=en

  • Krzysiek Ceran

   Ja nie, ale może Kamil?