Myszmasz 182 A i B – Uciekaj z Galaktyki

8 komentarzyW tym tygodniu mamy dla was dużo – jak mawiali starożytni górale – contentu. Na tyle dużo, że postanowiliśmy w ramach eksperymentu podzielić odcinek na dwie części. W pierwszej części znajdziecie newsy tygodnia, w tym zapowiedź Inhumans, relację z jednego z naszych ulubionych konwentów, omówienie kiepskiego kryminału i trochę lepszej powieści paranormalnej zarazem, wyjątkowo denerwujący polski film (uwierzycie?), trochę spóźnione pełne omówienie Iron Fista i niewiele spóźnienie pełne omówienie Legiona. Natomiast druga część jest mniej eklektyczna a w niej dwie ostatnie głośne premiery – horror (a może thriller?) “Uciekaj” oraz “Strażnicy Galaktyki 2”. Dajcie nam znać czy taki drobny eksperyment formą ułatwia wam słuchanie, czy tylko przeszkadza 🙂
Możecie nas także wspierać na Patronite: patronite.pl/myszmasz
Dzięki waszej pomocy nie ma tygodnia bez Myszmasza!

Zapraszamy do słuchania i jak zwykle czekamy na wasze komentarze i uwagi tu na stronie, pod adresem myszmaszpodcast@gmail.com albo na facebooku.

POBIERZ CZĘŚĆ A

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

POBIERZ CZĘŚĆ B

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

Myszmasz 182 A:

01:15 – Czy Black Bolt miga? Doniesienia i zapowiedzi
12:35 – Konwent w rozkroku. Relacja z Serialconu
27:15 – A może zalany? “The Drowned Detective” Neila Jordana
32:40 – Skacząc po kanałach. “Film” “Ksiądz” Wojciecha Smarzowskiego
38:05 – Niewiniątko. Serial “Iron Fist” [bezspojlerowo]
40:35 – Niepoprawny. Serial “Iron Fist” [SPOJLERY]
49:55 – You are pretty, you are loved. Serial “Legion” [bezspojlerowo]

Myszmasz 182 B:

00:07 – Wrogie terytorium. Film “Uciekaj!” [bezspojlerowo]
11:20 – Wrogie przejęcie. Film “Uciekaj!” [SPOJLERY]
21:20 – Mały Groot tańczy... Film “Guardians of the Galaxy Vol. 2” [bezspojlerowo]
40:35 – …nieco za długo. Film “Guardians of the Galaxy Vol. 2” [SPOJLERY]

Tags: , , , , , , , , , ,

 • Ja jednak wolę jeden długi odcinek. Szybciej się ściąga, nie muszę pamiętać o załadowaniu drugiego pliku i nic mi nie przerywa słuchania w połowie. Z drugiej strony, widzę plusy takiego rozwiązania, więc to nie jest tak, że jestem absolutnie na nie ;).

  • To raczej nie będzie częsty zabieg, bo też dla nas to więcej roboty, ale akurat wyszło tyle materiału, że postanowiłem zobaczyć, co z tego wyjdzie.

 • Łukasz Pilarski

  Welp, dla mnie jeden odcinek w dwóch kawałkach to w praktyce dwa odcinki, niezależnie od długości i nie mam nic przeciwko podziałowi na kawałki, o ile jeden będzie dotyczył rzeczy mniejszych (newsy, książki etc), a drugi głównego dania tygodnia (wielka premiera kinowa, ważny temat popkulturowy etc). Inaczej nie widzę sensu.

  • Taki był zamysł, że skoro mamy prawie półtorej godziny o dwóch premierach to jest to na tyle różne od pierwszej części, że może zasługuje na osobną wersję.

   • Łukasz Pilarski

    I prawidłowo. Kto wie, może dzięki tej metodzie będziecie mogli nadawać częściej. Just sayin :3

 • Ewa

  Mała uwaga – jak dla mnie, część spojlerowa do ,,Uciekaj” powinna się zaczynać mniej więcej od 10:00, kiedy Mysz wspomina o końcówce, w której ktoś ,,dostaje nauczkę” 😉 Co do formy – jak dla mnie, nie robi to wielkiej różnicy, po prostu ściągam dwa odcinki i słucham jeden po drugim, tak, jakbym przesłuchiwała zwyczajowy jeden. Ale większa ilość materiału jak najbardziej na plus 🙂

 • mariatries

  Podzielony odcinek bardzo fajnie! 🙂
  Ale jejku, mnie też Bradley Cooper nie pasuje na Rocketa, cieszę się, że nie jestem sama w tym odczuciu. Szczególnie, gdy krzyczał albo się śmiał miałam straszny dysonans poznawczy – wydawało mi się, że przez cały film używa do tego tylko dwóch tych samych tonów pt. “krzyk zawadiackiego przystojniaka” i “donośny śmiech zawadiackiego przystojniaka”.
  I definitywnie zgadzam się co do długości scen, czasem było za dużo tego dobrego.

 • Pois

  Kwestia spoilerowa…

  A to nie było czasami tak iż Nebula tłumaczyła że Thanos wymieniał jej poszczególne części na cybernetyczne by mogła dorównać Gamorze, bo z nią przegrywała… Co by mogło oznaczać że fizycznie ciało Nebuli jest słabsze i dopiero te wstawki dają jej szanse rywalizować z siostrą…