Myszmasz 185 – Mała główka z wąsem na szczycie

4 komentarze


W tym tygodniu wyszedł nam arcykomiksowy odcinek. Wraz z Megu z bloga Catus Geekus dywagujemy o serii “Hawkeye” Matta Fractiona i Davida Aji, dyskutujemy o historii “Secret Empire” ukazującej się na łamach komiksów Marvela, a także debatujemy o filmie “Wonder Woman”. Oczywiście w dwóch częściach – bezpiecznej i spojlerowej. A to i tak nie wszystko, co znajdziecie w tym wydaniu podcastu. Dawno nie było tak długiego odcinka. Zapraszamy do słuchania.

Możecie nas także wspierać na Patronite: patronite.pl/myszmasz
Dzięki waszej pomocy nie ma tygodnia bez Myszmasza!

Zapraszamy do słuchania i jak zwykle czekamy na wasze komentarze i uwagi tu na stronie, pod adresem myszmaszpodcast@gmail.com albo na facebooku.

POBIERZ ODCINEK

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

00:01:10 – Morderstwa w Orient Ekspresach. Doniesienia i zapowiedzi
00:13:45 – Oh Captain, my… Captain? Historia “Secret Empire” w komiksach Marvela
00:33:20 – Underwood 2016. Początek piątej serii “House of Cards”
00:41:55 – Full, Fuller, Fullest. Krótko o serialu “American Gods”
00:46:50 – Bro! Bro? Bro. Komiks “Hawkeye”, scen. Matt Fraction, rys. David Aja i inni
00:58:05 – Wszystkie języki Themiscyry. Film “Wonder Woman” [bez spojlerów]
01:42:35 – Wszystkie wąsy świata. Film “Wonder Woman” [SPOJLERY]

Tags: , , , , , , , ,

 • FWG21

  W momencie gdy Niemcy strzelają w Dianę nie strzelają tylko w tarczę. Jest ona ustawiona w taki sposób, że tułów, głowę i ręce zasłania tarczą, a nogi ma osłonięte przez swoje nakolanniki z “magicznego” metalu. Jakby nie bronię tego, że scena jest głupia ale to nie “gupie niemce nie szczelojo w nogi” tylko w miarę przemyśleli tę jej pozycję podczas przyjmowania strzałów.

  • Dopiero gdy się kuli jest osłonięta, wcześniej ma całe uda na widoku

 • Odnośnie Hydra Capa – wydaje mi się, że płacze na internecie zrodziły się też w dużej mierze nie tylko z powodu tego, że jest amerykańskim symbolem, ale też z tego, że jego twórcy, zarówno Kirby jak i Simon, byli Żydami, i jest to trochę obrzydliwe widzieć ich sztandarową postać nagle jako nazistę. Ale tak jak mówisz, Krzysiek – to komiksy, pranie mózgu w każdy wtorek.

  • Krzysiek Ceran

   Jeśli dobrze pamiętam, już w oryginalnych komiksach Simona i Kirby’ego była historia, w której Skull wyprał Rogersowi mózg i mu rozkazywał.