Myszmasz 192 – Oślizgły reptilianin i miasto tysiąca planet

7 komentarzy

W tym tygodniu gościnnie występuje u nas Megu, z którą wspólnie omawiamy pierwsze trzy odcinki nowej serii “Gry o tron”, a także pastwimy się nad “Valerianem” Luca Besson. Który absolutnie sobie na to pastwienie zasługuje. Kamil go nie widział, więc się nie wypowiada, za to opowiada nam o bardzo złym filmie pt. “Man Down”. Zapraszamy do słuchania!

Możecie nas także wspierać na Patronite: patronite.pl/myszmasz
Dzięki waszej pomocy nie ma tygodnia bez Myszmasza!

Zapraszamy do słuchania i jak zwykle czekamy na wasze komentarze i uwagi tu na stronie, pod adresem myszmaszpodcast@gmail.com albo na facebooku.


00:50 – Skrulle za seriale? Doniesienia i zapowiedzi
07:10 – Tasmański diabeł mordu. Początek siódmej serii “Gry o tron”
32:05 – Shia surprise! Film “Man Down” [SPOJLERY]
47:00 – Luc Besson Lucasem tego roku. Film “Valerian i miasto tysiąca planet”

Tags: , , , , , , ,

 • Czortu

  Też znane jest gdy Hopkins mówi “a nie lepiej to po prostu zagrać?” do już nie pamietam kogo kto jakiś czas jeździł taksówką by wczuć się w rolę.
  O GoT nie chce mi się pisać bo wystarczy oglądać i już!

 • Megapodius

  Scenarzysta i reżyserem Immortal był sam Bilal, Wówczas też recenzje sugerowały mu że lepiej by wyszedł jakby też komuś oddał więcej obowiązków (próbował łączyć trzy fabuly w jedną). On wtedy też zakochał się w CGI.

  • Muszę lepiej przyglądać się polskim plakatom/okładkom DVD, bo mają brzydką tendencję do mylenia widza (tak jak połowę filmów reklamuje się nazwiskiem Woody’ego Allena, na przykład).

 • O matko, myślałam, że zmuszę się do pójścia na Valeriana tylko i wyłącznie z powodu mojego crusha na Carę, ale chyba jednak sobie odpuszczę. Obawiam się, że też bym się denerwowała z podobnych powodów :’)

 • Derpina

  Internety od dawna hejtują na Dankę. I to tak srogo. To nic nowego 😉
  Może Mysz przegląda inne internety.

 • Mam po “Valerianie” dokładnie te same odczucia i obserwacje, poczynając od tytułu, z którego wycięto bohaterkę, po wszystkie dziury w scenariuszu, kompletnie drewnianą i żenującą relację bohaterów, po bezsensowne i wstawione wyłącznie dla pokazania obrazków dłużyzny itd. Matko, jaki to był zły i nudny film… A, i jeszcze nie za bardzo mogę patrzeć na oboje głównych bohaterów, bo mi się tak okropnie nie podobają! Po co ja w ogóle na to poszłam??

 • michax

  Besson skończył się na “Piątym Elemencie”, który pamiętam, że nie zbierał za premiery aż takich zachwytów jak obecnie. Przynajmniej z takimi opiniami się spotkałem, że jak na twórcę “Wielkiego Błękitu” i “Leona” lepiej by nie kręcił filmów dla dzieci. Chociaż mnie od premiery się podobał gdyż pokazał tutaj reżyser miłość do tego typu filmów, komiksów, a teraz film jest wychwalany pod niebiosa, bo to ostatni dobry film Bessona. Nawet jego ulubiony aktor Jean Reno, który w latach 80 grał w każdym jego filmie to zaprzestał z nim współpracy po “Leonie”. Tak samo ulubiony kompozytor reżysera czyli Eric Serra nie pisze muzyki już do każdego jego filmu jak było w latach 80 i 90. Widocznie nastąpiło zmęczenie materiału we współpracy między tymi panam albo zauważyli coraz niższy poziom filmów francuza. Co prawda jeszcze “Angel-A” i “Joanna D’Arc” były nawet spoko, ale wszystkie następne są w najlepszym razie średnie (nie widziałem jedynie trylogii “Artur i Miminki”). Wizjonerem był w latach 80 i na początku lat 90 gdy nakręcił sporo dobrych filmów takich jak postapokaliptyczna “Ostatnia Walka”, “Metro” z Christophe Lambertem, a przede wszystkim jego trzy najlepsze filmy czyli “Wielki Błękit” (nie mam na myśli wersji przeznaczonej na rynek amerykański, tylko francuską i najlepiej wersję dircut), “Nikita” i “Leon Zawodowiec”. Warto jeszcze znać piękny film “Atlantis”, który można nazwać w pewnym sensie kontynuacją “Wielkiego Błękitu”.