Myszmasz 096 – Leniwiec Iron Mana

9 komentarzy

Myszmasz-grafika-096-blog

W tym tygodniu dołącza do nas Oceansoul, żeby całkiem sporo pogadać o grach, w tym zapowiedzianym Deus Exie oraz Pilarach Eternitu. Do tego parę słów o kociej fantastyce, nowo-starych baśniach, i irańskich torturach. Ale to i tak tylko preludium do tego co najważniejsze: netflixowego Daredevila. Może nie należy zdradzać opinii już we wstępie, ale dam wam wskazówkę: jeśli jeszcze nie oglądaliście tego serialu to co tu robicie? Nadganiać!

Zapraszamy do słuchania i jak zwykle czekamy na wasze komentarze i uwagi tu na stronie, pod adresem myszmaszpodcast@gmail.com albo na facebooku.

POBIERZ ODCINEK

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

00:01:35 – I never asked for this. Czego oczekujemy od “Deus Ex: Mankind Divided”
00:21:20 – Magia i miecz Bogusława Lindy. Mysz mówi o “Heroes of Might and Magic V”

00:24:40 – Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę. Dalsze wrażenia z “Pillars of Eternity”
00:42:23 – Ach śpij, kochanie. Powieść “Spindle’s End” Robin McKinley
00:50:48 – Władca Pierścieni z kotami. Powieść “Tailchaser’s Song” [“Pieśń Łowcy”] Tada Williamsa
00:59:55 – Bohaterka naszych czasów. Komiks “Ms. Marvel” [vol. 3], scen. G. Willow Wilson, rys. Adrian Alphona i inni
01:19:45 – Amerykanie o Iranie. Film “Rosewater”
01:25:10 – Diabeł tkwi w szczegółach. Pierwsze wrażenia z serialu “Daredevil”

Tags: , , , , , , , , ,

 • Tak, w Inkwizycji jest twierdza, całkiem fajna (taki porządny duszy, nieco zrujnowany zamek w górach). Dużo ludków, pomieszczeń i w ogóle. Ale ja głównie patrzę jak Mąż gra, więc to opinia z drugiej ręki :).

  • Krzysiek Ceran

   Mysz cię zmyliła, tam nie ma kotów-nekromantów. Choć pojawiają się ożywione kocie truchła / szkielety… No, kocie Nazgule po prostu.

   Co do Millera, to jego Batman był mroczny, ale chyba nie był szczególnie cierpiący. “Rok pierwszy” jest, w sumie, całkiem optymistyczny. Ale “Powrót Mrocznego Rycerza” to już zdaje się inna bajka.
   Natomiast nie podejmuję się oceny całokształtu twórczości, bo poza wyrywkami z jego Daredevila i Batmana, “300” i pojedynczym albumem Sin City właściwie go nie czytałem. No, był jeszcze “Wolverine”, ale można długo debatować, czy to bardziej komiks Millera czy Claremonta. Ale “Wolverine” w sumie też się dość optymistycznie kończy. Więc chyba nie, dopóki Miller nie zwariował i nie zaczął krzyczeć, by ci wszyscy hipisi wynieśli się z jego trawnika i zaciągnęli do wojska, to chyba potrafił wykrzesać ze swoich komiksów więcej, niż mrok i cierpienie.

 • rags

  Jak mówicie o tej serii Ms. Marvel to strasznie podobnie to brzmi do Blue Beetle vol 8 (1-36). Rodzicie, siostra i przyjaciele to ważne postacie, Jamie to Amerykanin meksykańskiego pochodzenie, luźniejsza kreska i podejśćie no i legacy character. Warto zajrzeć.

  • Krzysiek Ceran

   Próbowałem, jakoś mnie nie wciągnęło. Ale Jamie był chyba całkiem nieźle sportretowany w kreskówce “Young Justice”.

   • rags

    No ja wtedy po Infinite Crisis byłem zajarany bo dopiero wchodziłem poważniej w komiksy więc może aż tak to dobre nie było jak pamiętam. A w Young Justice spoko był. Całego serialu szkoda.

 • Andek

  Jak zwykle najbardziej czekałem na MPOK. Niestety w tym tygodniu Mysza mnie zawiodła. Origin Daredevila? Mało ciekawe, w dodatku wszystko jest w serialu… Może poza Elektrą, o której nie wspomnieliście (i która nadawałaby się do MPOKa).
  Pozostaje mi czekać na kolejny odcinek podcastu 🙂

  • Mysz miała przygotowane inne pytanie, ale w wyniku zboczenia odcinka na gry – i niewielkiej ilości czasu, która pozostała (a Daredevila trzeba było omówić) – musiała na szybko improwizować.

   • Andek

    Ze względu na zaległości jakie mieliście w oglądaniu netflixowego Daredevila -zostaje Wam wybaczone 🙂

 • Patryk Ż.

  “Fabryka Niewidomych” – Mysz 1:44:57