Numenera – Rytuał przejścia cz.2: Coup de Grace

5 komentarzy

numenera-cover1-2

W poprzednim odcinku: nasi bohaterowie trafili w niebezpieczny rejon, gdzie ogromny grad zmusił ich do schronienia się w pobliskiej wiosce, do której zaprowadził ich przypadkiem spotkany tubylec imieniem Huma. Muszą tam przeczekać te niespotykane warunki pogodowe zanim wyruszą w dalszą drogę. Nieufni bohaterowie podejrzewają mieszkańców o najgorsze zamiary i mają się na baczności, jednak postanowili skorzystać z zaproszenia na ucztę z okazji ważnego święta, podczas którego dzieci stają się pełnoprawnymi członkami plemienia.

Numenera opisuje naszą Ziemię w niewyobrażalnie odległej przyszłości, gdy po współczesnej cywilizacji nie pozostało nawet wspomnienie. Niewiele pozostało również po cywilizacjach, które przyszły po niej – a były to cywilizacje czerpiące energię z gwiazd, podróżujące po Wszechświecie i kształtujące planetę według własnych potrzeb lub gustów. Ich czas minął. Rozpoczyna się nowa epoka. Poszukiwacze przetrząsają starożytne ruiny, by zdobyć artefakty tak zaawansowane technologicznie, że niemal nieodróżnialne od magii. Z ich pomocą pokonają niebezpieczeństwa, by zbudować nowy świat.

POBIERZ PRZYGODĘ

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W odcinku występują:

 • Krzysiek Ceran – Mistrz Gry
 • Marta “Oceansoul” Najman – Morwena
  (Zcyborgizowana czarodziejka)
 • Rafał “Raff” Patatyn – Mac Crowley
  (Złodziej i morderca o krótkich nogach, szukający fortuny)
 • Kamil Borek – Sher’nen Qan
  (Czuły barbarzyńca o telekinetycznych zdolnościach szukający wiedzy)

 

Muzyka wykorzystana w odcinku pochodzi z albumu “Insomnilund” zespołu zthmusic

Tags: , ,

 • Kamil

  Nuda w chooj. Kiedy podcast? Czemu nie ma Myszy?

  • Łukasz Świniarski

   Widzę, że macie jednego chętnego trolla internetowego do gry 😉

  • Krzysiek Ceran

   Podcast prawdopodobnie w przyszły poniedziałek. Myszy nie ma, bo nie miała ochoty. Nie przymuszaliśmy, bo nic tak nie rozwala gry, jak gracz który tak naprawdę nie chce brać udziału w sesji.

 • Coś graczom przeszła paranoja, już nie uważają, że ich każdy w tej wiosce chce zamordować i zjeść/ złożyć w ofierze i zjeść :). Nadal słucha się bardzo fajnie. A dyskusja o tym, czemu się gra w RPG taka życiowa (teatr wyobraźni, ładne).

  PS. Zaufali małej dziewczynce?! Srsly?! Przecież to ja schodzenie samemu nocą do piwnicy, z której dochodzą dziwne odgłosy ;).

 • Krzysiek Ceran

  Mam nadzieję, że ostatnie dwa tygodnie to udowodniły, ale i tak napiszę na wszelki wypadek – Numenera nie jest “zamiast” Myszmasza, a Myszmasz nie przeszedł w tryb dwutygodniowy. A przynajmniej jedziemy dalej z założeniem, że nagrywamy nowe odcinki co tydzień – tyle tylko, że ostatnio rzeczywistość nam to uniemożliwiała. Ale Numenera nie ma z tym nic wspólnego, gdybyśmy nie wypuścili Numenery, Myszmasza i tak by w tamtym tygodniu nie było.