Numenera – Rytuał przejścia cz.3: Szperacze

5 komentarzy

numenera-cover1-3

W poprzednim odcinku nasi bohaterowie zostali poproszeni przez młodą dziewczynę, Kirę, przechodzącą rytuał przejścia w dorosłość o pomoc w odzyskaniu włóczni jej ojca. Zapewnieni o możliwości znalezienia cennych artefaktów postanowili pomóc Kirze. Pokonawszy pierwszą przeszkodę na swojej drodze, wielkiego, rażącego prądem gromnika, ruszają dalej, wgłąb tajemniczej jaskini.

Numenera opisuje naszą Ziemię w niewyobrażalnie odległej przyszłości, gdy po współczesnej cywilizacji nie pozostało nawet wspomnienie. Niewiele pozostało również po cywilizacjach, które przyszły po niej – a były to cywilizacje czerpiące energię z gwiazd, podróżujące po Wszechświecie i kształtujące planetę według własnych potrzeb lub gustów. Ich czas minął. Rozpoczyna się nowa epoka. Poszukiwacze przetrząsają starożytne ruiny, by zdobyć artefakty tak zaawansowane technologicznie, że niemal nieodróżnialne od magii. Z ich pomocą pokonają niebezpieczeństwa, by zbudować nowy świat.

POBIERZ PRZYGODĘ

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

W odcinku występują:

 • Krzysiek Ceran – Mistrz Gry
 • Marta “Oceansoul” Najman – Morwena
  (Zcyborgizowana czarodziejka)
 • Rafał “Raff” Patatyn – Mac Crowley
  (Złodziej i morderca o krótkich nogach, szukający fortuny)
 • Kamil Borek – Sher’nen Qan
  (Czuły barbarzyńca o telekinetycznych zdolnościach szukający wiedzy)

 

Muzyka wykorzystana w odcinku pochodzi z albumu “Insomnilund” zespołu zthmusic

Tags: , ,

 • Ale czemu to tak się kończy? Gdzie w następnym odcinku? Czy bohaterowie zginęli zbyt brutalnie by puścić to w Internecie?
  So many questions, and no answers!

  • Krzysiek Ceran

   Został już chyba tylko finał, trudno było z niego zmontować “w następnym odcinku” tak, żeby nie było tam powiedziane, jak rzecz się skończy…

   • Everybody dies, to oczywiste, za bardzo wykłócali się z Mistrzem Gry :D.

    Planujecie kontynuację? A może sesje w innych systemach? Fajnie się tego słucha, przynajmniej mi, i można poznać system.

    • Krzysiek Ceran

     Zaczęliśmy nagrywać drugą przygodę; niestety, z różnych przyczyn nie udało się jej skończyć, więc musimy nagrać jeszcze jedną sesję, a diabli wiedzą, kiedy uda nam się ją przeprowadzić.

     • FWG21

      Czekamy i z miłą chęcią przyjmiemy 🙂